Faydalı Bilgiler

All on Four İmplant Konsepti

Çoğunlukla 48 saat içerisinde hastaya daimi protezi yapılan bu sistem yeterli zamanı olmayan hastalar ve sağlık için ideal tedavi yöntemidir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Dişlerin ve diş etlerinin birbirine uyumlu olmasına dikkat edilir. Çünkü gülümseyiş esnasında bu iki bölge uyumlu ve oranlı bir şekilde görülmelidir.

Ortodontik Tedavi Yaşı

Yaş olarak bir çocuğun ne zaman Ortodontist veya Dişhekimine götürülmesi gerektigini düşünürsek, bu zamanın oldukça erken yaşlar oldugunu bilmeliyiz.

Braket Çeşitleri

Tedaviniz için Metal, seramik ve plastik braketlerden birini seçebilirsiniz. Ama ortodontik tedavi genelde paslanmaz çelik braket kullanarak yapılır.

Ortodonti Tedavi Yöntemleri

Temel olarak iki çeşit tedavi yöntemi vardır. Kişinin kendisinin takıp çıkarabileceği aygıtlar ve doktor tarafından dişlere yapıştırılan sabit aygıtlar vardır.

İmplant Yapım Aşamaları?

İmplant yapımı iki aşamadan oluşur. Birincisi cerrahi aşamadır. İmplant alt yepısı çene kemiğine yerleştirilir.

Kemik Greftleri (Bone Greft)

İmplant için kemik yapınız istenilen yapıda değilse çene kemiğiniz kemik greftleri denilen materyallerle implant yapımına hazır hale getirilir.

Inlay-Onlay Dolgular

Koyu metal amalgam dolgular zaman içinde aşındıklarından değiştirilmeli gerekir; ayrıca dişin çatlayıp ayrılmasına neden olabilirler.

Bonding Uygulamaları

Bonding dişteki kırık ve çatlakları onarmanın ya da özellikle ön dişlerde şekil ve renk değiştirmek için kullanılır.